Zaczęło się od...

... zakładów elektrotechnicznych "Elektra", założonych w roku 1919 przez Jana Pawlaka. Do roku 1920 istniało w Bydgoszczy 5 przedsiębiorstw instalacyjnych tego typu, w tym jedno polskie, Zakłady Elektrotechniczne "Elektra" Jan Pawlak. W 1940 roku okupant przejął firmę, która wznowiła działalność w 1945 roku i istniała na rynku do roku 1950.

"Elektra" wykonywała wszelkie urządzenia elektryczne dla przemysłu i rolnictwa, prowadziła produkcję i sprzedaż artykułów elektrotechnicznych, naprawiała wyroby elektrotechniczne i radia. Firma brała udział w przebudowie bydgoskiej, miejskiej instalacji elektrycznej z prądu stałego 2x110 V na prąd zmienny 220/380V.

W okresie międzywojennym firma miała siedzibę przy ulicy Mostowej w Bydgoszczy.

W latach 45 - 50 firma miała siedzibę przy ulicy Pomorskiej w Bydgoszczy według przedstawionego poniżej planu.

Zdjęcie zamieszczone poniżej przedstawia założyciela i dyrektora przedsiębiorstwa "Elektra".

Trochę o firmie "Elektra-Comp"

Bazując na doskonałych korzeniach i wykorzystując nową sytuację gospodarczą w naszym kraju, powstała w roku 1991 firma "Elektra-Comp", bezpośrednia kontynuatorka firmy "Elektra", różniąc się jedynie dziedziną działalności, nieznaną w ówczesnych czasach.

Obecnie przedsiębiorstwo "Elektra-Comp" może się wykazać wieloma wdrożeniami zarówno w przedsiębiorstwach państwowych jak i prywatnych.